🌺 Близькість можлива навіть у часи війни
Наше життя постійно змінюється під тиском обставин, а війна додає ще більше непередбачуваних ризиків та впливів. Іноді міцні стосунки стають крихкими. Але навіть коли довкола багато тривоги чи розлуки, ми можемо зберігати зв’язок, ніжність і взаємність. Для цього треба трохи спільних зусиль та знань. Тож саме про це минулого тижня ми говорили на онлайн-зустрічі жіночого клубу #ЩасливаЯ з психологинею, сексологинею та психотерапевткою Юлією Короцінською.
Юлія нагадала нам, що стосунки — це не лише слова чи фізична близькість, а щоденні маленькі кроки, які створюють спільний простір довіри й тепла. Експертка поділилась порадами, які допоможуть тримати зв’язок, навіть якщо війна розділяє кілометрами:
1️⃣ Бажайте одне одному доброго ранку та спокійної ночі.
2️⃣ Винайдіть власні ритуали для радості одне для одного.
3️⃣ Влаштовуйте онлайн-побачення.
4️⃣ Зосереджуйтеся на тому, що вас об’єднує.
5️⃣ Знайдіть спільне хобі.
6️⃣ Вирішуйте непорозуміння розмовою.
7️⃣ Будуйте спільні плани, навіть маленькі.
8️⃣ Прийміть, що ви обоє змінюєтеся — і це нормально.
9️⃣ Не ставте стосунки «на паузу».
🔟 Живіть повноцінним життям там, де ви зараз.
Одним із найсильніших моментів стала практична вправа “Рибка” - через простий малюнок жінки побачили свої стосунки зовсім під іншим кутом: хтось побачив різність впливу, а хтось — несподівану близькість та схожість.
💬 “Постійно дивуюсь, як через малюнки говорить моя підсвідомість. Обов’язково попрошу чоловіка теж виконати вправу і його очима подивитися на наші стосунки. Також хочу запропонувати йому кожного дня ділитися однією хорошою подією за день - це точно стане нашою традицією”, - ділиться одна з учасниць.
🌸 Нехай кожна з нас пам’ятає: близькість народжується навіть у найскладніших обставинах. І варта того, щоб за неї боротися.
🟦 Захід проводить ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” в рамках проєкту, що реалізовується HIAS Ukraine, за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Проте це не означає, що висловлені погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) – гнучкий та оперативний інструмент фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Leave a Comment